dzieci a lancut

Grupa

DZIECI A

Jest to grupa reprezentacyjna dzieci Zespołu „Iskierka”. Zajęcia dla tej grupy prowadzone są na wysokim stopniu zaawansowania. Poza zajęciami z techniki tanecznej oraz choreografii dzieci uczęszczają również na treningi z akrobatyki oraz zajęcia z baletu. Dzieci uczestniczą w warsztatach ze znakomitymi gwiazdami sceny tanecznej, a także w zimowiskach tanecznych oraz biorą udział w festiwalach i przeglądach wojewódzkich jak i ogólnopolskich. Grupa Dzieci A reprezentuje miasto Łańcut na Krajowych Mistrzostwach Polski Show Dance i Jazz Dance odbywających się raz w roku – konkurując z najlepszymi klubami w kraju.

Grupa

DZIECI B

W tej grupie tancerze posiadają już podstawy tańca klasycznego. Doskonalona jest w dalszym ciągu gibkość i skoczność. Przede wszystkim dzieci uczą się trudniejszych kombinacji z zakresu tańca współczesnego i nowoczesnego. Zajęciami dodatkowymi są treningi z akrobatyki. W każdym sezonie przygotowywana jest dla tej grupy nowa choreografia, która jest prezentowana na koncertach w Łańcucie oraz wydarzeniach artystycznych na terenie województwa podkarpackiego.

dzieci b lancut

Grupa

DZIECI C, D, E, F

Tą grupę tworzą dzieci, które posiadają już roczny staż w naszym zespole. W dalszym ciągu rozwijana jest kreatywność i wyobraźnia wśród tancerzy. Dzieci zapamiętują coraz więcej kroków tanecznych – tworzona jest krótka choreografia, która ma swoją premierę podczas Finału Sezonu – Koncertu organizowanego przez nasz Zespół na zakończenie roku artystycznego.

GRUPY NABOROWE

W sezonie 2021/2022 powstały dwie grupy naborowe. Grupa 4-latków – to połączenie muzyki, ruchu i rytmu, czyli nauka tańca poprzez zabawę. Zajęcia pozwalają rozwijać równowagę, prawidłową postawę oraz kreatywność każdego maluszka. Na zajęciach uczymy zarówno samodzielności jak i współpracy w grupie. Grupa 5-7-latków – kształtujemy u dzieci zapamiętywanie coraz dłuższych sekwencji tanecznych oraz ćwiczymy koordynację ruchową. Podczas zajęć dbamy o prawidłowy rozwój każdego dziecka. Uczymy trudniejszych ćwiczeń koordynacyjnych, poszerzamy wyobraźnie, zwiększamy kreatywność, dbamy o gibkość i wytrzymałość każdego dziecka.